Niedawno, bo 7.03 o 20 dokonał się wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O rozmowie tej stało się bardzo głośno i do tej pory jest to jeden z wiodących tematów pośród różnorodnych tabloidów. To był 1 wzajemny wywiad Meghan i księcia Harry'ego po wyrzeczeniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. W trakcie spotkania z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. Na rozmowie ujawniły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Oprócz tego, na podstawie zamieszczonego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym nieporozumieniu w królewskiej rodzinie stoją właściwie po stronie Elżbiety II jak i pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Nie mniej jednak nie można ukryć, iż poparcie jest nadzwyczajnie odmienne, zależnie od upodobań politycznych oraz wieku. Tabloidy brytyjskie zauważają, że w przypadku gdy Meghan i Harry zapragnęliby kiedyś wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem stracili ostatecznie swoją możliwość. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para poruszyła również sferę samobójczych myśli Meghan oraz tego, że książe nie dostrzegał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam podkreślił.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się szukaniem informacji Archie Manners i Josh Pieters, poprosili 4 profesjonalistów analizujących w mediach kwestie królewskiej rodziny na analizę wywiadu dwa dni przed jego emitowaniem. Profesjonaliści, w tym przeszły sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, przeanalizowali całą rozmowę, zarzucając przy tym Oprah Winfrey subiektywizm a z kolei Meghan stosowanie bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Oprah z księciem Harrym oraz Meghan Markle został pokazany w wieczornym TVN24. Wówczas rozmowę tą obserwowało średnio bez mała 1mln widzów. Ta telewizyjna stacja okazała się wtedy wiceliderem rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowoż mówi się, jakoby wywiad ten tylko udowodnił legendę dotyczącą Oprah Winfrey jako dziennikarki, która potrafi wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Biorąc pod uwagę niesłychane szczegóły pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bezsprzecznie można przyznać, iż fakt ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością cały czas komentowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz