Bez najmniejszych wątpliwości to było bardzo dobre starcie a kibice piłkarscy którzy pojawili się na stadionie mieli dużo szczęścia, ponieważ mieli okazję obejrzeć ten mecz. Tego rodzaju starcia przedstawiają dlaczego piłka nożna jest w obecnej chwili najczęściej oglądaną sportową dyscypliną na świecie. W tym meczu fani mieli możliwość by oglądać wszystko to, co w nożnej piłce najwspanialsze. To piłkarze narodowej kadry Włoch strzelili pierwszego gola, jednakże gracze kadry Hiszpanii perfekcyjnie ten mecz zaczęli. Gracze trenowani przez selekcjonera Enrique jednak nie planowali się poddawać. Do remisowego rezultatu na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem zdołał doprowadzić Alvaro Morata. Sędzia główny tego półfinału był zobligowany do zarządzenia dodatkowego czasu gry. Podczas trwania dogrywki także nie pojawiły się trafienia i dlatego o triumfie zdecydować musiały rzuty karne. Włoska reprezentacja narodowa była delikatnie lepsza w trakcie rzutów karnych wygrywając wynikiem 4:2 i to właśnie ona grać będzie w niedziele wieczór w finałowym meczu europejskiego czempionatu.