Bardzo dobrze przyznać, że na aktualnie trwających Olimpijskich Igrzyskach polska reprezentacja w tym momencie wygląda przeciętnie. Bez cienia wątpliwości wyjątkowo bezbarwnie grali tenisiści z Polski, którzy niezwykle szybko odpadli z Olimpiady. Iga Świątek wbrew oczekiwaniom błyskawicznie odpadła z batalii o krążek w rozgrywkach singlowych, jednakże cały czas mogła mieć nadzieję na dobry wynik w deblu. W trakcie meczu 1/4 miksta towarzyszem Świątek Igi był Kubot, który też miał wielkie szanse na triumf. Dla graczy z Polski pierwszy gem w starciu z rosyjskim duetem był obiecujący. W pewnym momencie w trakcie pierwszego seta Polacy wygrywali wynikiem 3:0. Rosyjscy reprezentanci jednak niezwykle szybko przerwali dominację i odtąd zaczęły się problemy polskich tenisistów. Para reprezentantów z naszego kraju była bezradna i musiała uznać lepszą formę rosyjskiej narodowej drużyny. Tym samym straciliśmy ostatnią nadzieję na zgarnięcie krążka w tenisa na aktualnie trwających Olimpijskich Igrzyskach w Tokio.